user_mobilelogo

Yhteistyökumppanimme

Viisi hyvää syytä liittyä RSSn jäseneksi!

1. Kuukausittainen infokirje netissä
2. Luonteva yhteys suomalaisiin ja suomalaisuuteen
3. Suomen kielen, kulttuurin ja perinteiden ylläpitäminen
4. Aktiivinen ja monipuolinen kerhotoiminta
5. Paljon tapahtumia, joissa tavata muita maanmiehiä ja -naisia

 

Tiukat eristäytymisohjeet ovat poistuneet, voimme liikkua vapaammin ja pääsemme nauttimaan kesän lämmöstä ja auringosta - unohtamatta kasvosuojuksia ja turvallisuusetäisyyttä. Fyysisen etäisyyden aika on estänyt meitä tapaamasta, mutta ystävyys ja yhteydenpidon tarve on säilynyt ja jopa kasvanut. Olemme miettineet johtokunnassa tapaa, jolla voisimme  pitää yhteyttä toisiimme siihen asti, kunnes fyysisen kokoontumisen riskiä voi pitää tarpeeksi pienenä.

Nettisivuiltamme löytyy nyt Kuulumisia-otsikon alta sivu, jonne seuramme jäsenet voivat jakaa kokemuksiaan tästä poikkeuksellisesta keväästä. Sivulta löydät ohjeet oman tekstisi julkaisuun. Confinement/déconfinement -keskustelua voi käydä myös seuran Facebookissa. 

Lisäksi johtokunta tulee järjestämään virtuaalisia tapaamisia Zoom-sovelluksen kautta. Jokainen jäsenmaksun maksanut jäsen saa kutsun, joka sisältää ohjeet ja linkin. Ensimmäisen kokoontumisen teemaksi ehdotamme "Kesäsuunnitelmani 2020". 

Vous pouvez maintenant lire et partager vos expériences confinement / déconfinement soit en écrivant sur notre page Facebook, soit en les envoyant par e-mail. Ils vont être publiés sur notre site (pseudo sur demande).

Nous vous proposons également des rencontres virtuelles. Le thème de la première rencontre serait  "Mes plans de l'été 2020". La première réunion virtuelle aurait lieu à l'aide de l'application Zoom. Chaque membre ayant payé la cotisation annuelle 2020 recevra une invitation avec des instructions et un lien.