user_mobilelogo

Yhteistyökumppanimme

Viisi hyvää syytä liittyä RSSn jäseneksi!

1. Kuukausittainen infokirje netissä
2. Luonteva yhteys suomalaisiin ja suomalaisuuteen
3. Suomen kielen, kulttuurin ja perinteiden ylläpitäminen
4. Aktiivinen ja monipuolinen kerhotoiminta
5. Paljon tapahtumia, joissa tavata muita maanmiehiä ja -naisia

 

Ulkosuomalaisparlamentin Keski-Euroopan alueen puheenjohtaja Kari Henrik Tumelius kutsuu jäsenyhdistysten jäsenet epäviralliseen ja vapaamuotoiseen USPKE etäkokoukseen Zoomin välityksellä perjantaina 24.9.2021 alkaen klo 19.00 (CET).

Kokouksesta ei tehdä virallista pöytäkirjaa tai muistiota, vaan kirjataan ylös kokouksen aikana esiin tulevat mietteet ja ajatukset USPKE:ta koskevista asioista. Kokouksessa ei myöskään tehdä virallisia päätöksiä, vaan luodaan alueen yhteishenkeä ja etsitään tapoja kehittää alueen toimintaa. Kokous kestää maksimissaan kaksi tuntia.

Kokoukseen voi ilmoittautua osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. keskiviikkoon 22.9.2021 mennessä. Zoom-kokouksen liittymistiedot ja ohjeet kokouskäytänteistä välitetään sähköpostitse ilmoittautumisen jälkeen.

Kokous on avoin kaikille Ranskan Suomi-seuran jäsenille, tervetuloa!