user_mobilelogo

Yhteistyökumppanimme

Viisi hyvää syytä liittyä RSSn jäseneksi!

1. Kuukausittainen infokirje netissä
2. Luonteva yhteys suomalaisiin ja suomalaisuuteen
3. Suomen kielen, kulttuurin ja perinteiden ylläpitäminen
4. Aktiivinen ja monipuolinen kerhotoiminta
5. Paljon tapahtumia, joissa tavata muita maanmiehiä ja -naisia

 


Hyvät Ranskan Suomi-seuran jäsenet / Chers membres de RSS,
 
Covid-19 epidemian vakavuudesta johtuen seuramme kokoontumiset perutaan maaliskuun loppuun asti. Seuraamme tilanteen kehittymistä sekä virallisia suosituksia ja tiedotamme jatkosta jäsenistölle mahdollisista muutoksista. 
En raison de la gravité de l'épidémie de Covid-19, nos événements sont annulés jusqu'à la fin du mois de mars. Nous suivrons le développement de la situation ainsi que les recommandations officielles et informerons les membres de tout changement futur.
 
Pitäkäämme yhteyttä, hyvää kevään jatkoa!
Restons en contact, bon printemps à tous!

RSS:n johtokunnan puolesta / Pour le bureau de RSS,
P.J. Pirjo Kricorian 
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.